Energiatõhususe reitingud näitavad, kui palju energiat elektroonika ja seadmed (nt soojuspumbad) kasutavad. Mida paremad on reitingud, seda vähem energiat nad töötavad või ooterežiimis kasutavad. Pidage meeles, et mõned uuringud on näidanud, et kuni 80% hoonete energiakasutusest on seotud kütte ja jahutusega.
Olenemata sellest, kas teil on energiasäästlik soojuspump või mitte, võib vahe olla kurnavate energiaarvete või üllatavalt taskukohaste energiaarvete vahel.
Oletame, et otsite oma kütte- ja jahutusvajadustele kiiret lahendust. Sel juhul on praegu turul üks energiasäästlikumaid soojuspumpasid R290 soojuspump . Peaksite teadma, et soojuspumba energiatõhususe reitingud on olenevalt konkreetsest energiatõhususe standardist väga erinevad. Uurime erinevaid tänapäeval kasutusel olevaid soojuspumba energiahinnangu standardeid.
● Soojuspumpade COP-hinnangud : jõudluskoefitsient (COP) on soojuspumba jahutuse või kütte suhe konkreetse energiasisendi juures. Soojuspumpade COP-reitingud jäävad vahemikku 0–35, enamik turul olevaid süsteeme jääb vahemikku 2,0. ja 5.0.
● Soojuspumpade SCOP-hinnangud : SCOP (hooajaline jõudluskoefitsient) viitab soojuspumba kogu jahutus- või küttevõimsusele, mis on jagatud selle kogu energiakasutusega aastaringselt. See võtab arvesse kütte- ja jahutusvajaduste erinevusi erinevatel aastaaegadel aastaringselt.
● ACOP Rating : ACOP (aastane jõudluskoefitsient) on soojuspumba jahutusvõime ja jahutus- ja ooterežiimi energiatarbimise suhe.
● Soojuspumba EER reiting : energiatõhususe suhe (EER) on jahutusenergia väljundi (BTU-des) ja elektrienergia sisendi (vattides) suhe konkreetses tööpunktis. Näiteks 10 000 BTU soojuspumbal, mis kasutab 1000 vatti energiat, on reiting 10 EER.
● Soojuspumba SEER-i hinnang : hooajalist energiatõhususe suhet (SEER) mõõdetakse põhimõtteliselt kogu aasta jooksul erinevatel aastaaegadel. Enamiku soojuspumpade SEER-reiting jääb vahemikku 13–25, mõnel on hind üle 25.
● AEER reiting : aastane energiatõhususe suhe (AEER) on soojuspumba küttevõimsuse suhe kütte- ja ooterežiimi võimsuse efektiivsesse kasutusse.
● IEER Rating : Integrated Energy Efficiency Ratio (IEER) mõõdab samu mõõtmisi kui EER, kuid erinevatel asjaoludel ja temperatuuridel. Näiteks 75% koormus, 81,5 °F ümbritseva õhu temperatuur ja 61,7% tööaeg. Üksuse IEER reitingu määramiseks peab teil olema neli erinevat EER-numbrit. Seda kasutatakse sageli jagatud süsteemide jaoks.
● Soojuspumpade HSPF-hinnangud : Kütte hooajalise jõudlusteguri (HSPF) reiting määratakse, jagades kogu hooaja küttevõimsuse (BTU-d/tund) perioodi üldise energiatarbimisega. Enamikul praegustel soojuspumpadel on HSPF-reiting 6,8–13,5, üksikute seadmete skoor on üle 8,2 ja jagatud süsteemide hind üle 8,5, mis teenivad ENERGY tärni.
● ERP reiting : Energy-Related Products (ERP) reiting võtab arvesse soojuspumba energiatõhusust ja ka selle tootmisprotsessi keskkonnasõbralikkust. ERP reitingusüsteemil on seitse astet alates A, kõrgeimast tasemest, millele järgneb B, C, D, E, F ja G. Maasoojuspumpade ERP reiting on sageli A++, kuna neid peetakse kõrgeks. tõhusad, kuna toodavad rohkem energiat kui kasutavad.
● APF reiting : Aastane jõudlusfaktor (APF) on üksuse kogu aasta jooksul toodetud soojusenergia suhe perioodi jooksul tarbitud elektrienergiasse erinevate katsetingimuste ja töökoormuse korral.
● IPLV reiting : Integrated Part-Load Value (IPLV) reiting arvutatakse soojuspumba jõudluse mõõtmisel 25%, 50%, 75% ja 100% koormustaluvuse juures kontuuritemperatuuril 44°F. Testid on mõeldud soojuspumpade tegeliku kasutuse jäljendamiseks. Mida madalam on IPLV reiting, seda tõhusam on soojuspump.
● NPLV reiting : mittestandardse osakoormuse väärtuse (NPLV) reiting mõõdab samu parameetreid, mis IPLV, kuid ahela liialdatud temperatuuril 55 °F. Liialdatud ahela temperatuurid avavad süsteemi suurema tõhususe. See on võimalik, kuna soojuspumba mähised on korralikult suurendatud, et saavutada sarnased BTU ja termostaadi parameetrid nagu 44 °F ahelaga.
Milline energiahinnang on soojuspumba jaoks olulisem?
Nagu ülaltoodud kirjeldusest selgub, on iga soojuspumba efektiivsuse reitingustandard unikaalne. Mõned standardid, nagu SCOP, SEER, HSPF, ERP, IPLV ja NPLV, on siiski põhjalikumad kui ülejäänud. SEER on jahutusrežiimis soojuspumpade kõige populaarsem efektiivsusstandard. Teisest küljest kasutatakse HSPF-i tavaliselt kütterežiimis olevate soojuspumpade jaoks.
Ostuotsuste tegemisel peaksite siiski tuginema enamale kui ainult kahele hinnangule. Soojuspump peaks ka teistes küttetõhususe reitingutes üsna hästi saavutama .
Soojuspumba tõhusust mõjutavad tegurid
Soojuspumba tõhususe reitingud ei tähenda tingimata, kui hästi süsteem teie ruumis toimib. Muud tegurid, mis mõjutavad soojuspumba jõudlust, on järgmised:
Suurus
Soojuspumba suurus (sh selle osad) mõjutab selle kandevõimet ja energiakasutust.
Soojuspumbasüsteem peab olema sobiva suurusega, et teie kodu saaks optimaalse efektiivsusega töötada. Regulaarsed ebaühtlased soojad ja külmad kohad ning aeg-ajalt suutmatus oma kodus rahuldavat temperatuuri saavutada viitavad sobimatu suurusega soojuspumbale.
Kliima
Kas teil on oma piirkonnas väga soe, sombune suvi ja äärmiselt külm talv? Sellised drastilised temperatuuri ja niiskuse muutused aastaringselt võivad oluliselt mõjutada soojuspumba jahutus- ja küttevajadust. Samuti mõjutab see süsteemi maksimaalset koormustaluvust. Kui elate piirkonnas, kus on äärmuslikud talved, kaaluge külma kliimaga õhksoojuspumba ostmist .
Tehnoloogia komponendid
Tehnoloogilised edusammud on muutnud tänapäeva soojuspumbad tõhusamaks ja energiasõbralikumaks. Selliste komponentide nagu soojusvaheti, mootori ja kompressori konstruktsioon ja konstruktsioon mängivad soojuspumba üldises töövõimes üliolulist rolli. Parim on konsulteerida HVAC-tehnikuga, millised funktsioonid on teie seadistamise jaoks kõige olulisemad.
Kompressori tüüp
Seadmesse paigaldatud kompressori tüüp peaks olema soojuspumba valikute hindamisel väga oluline. Üheastmelised kompressorid töötavad täisvõimsusel iga kord, kui soojuspump töötab. Seevastu üheastmelised kompressorid töötavad väiksema võimsusega, eriti kui nad lähenevad jahutus- või küttetsükli lõpule.
Moduleerivad kompressorid töötavad aga 40% võimsusega, võimaldades tal automaatselt reguleerida kütte- ja jahutushulka tsüklite jooksul.
Võimalused soojuspumba energiatõhususe suurendamiseks
Lisaks tehnilistele teguritele, mis on muutnud soojuspumbad üsna energiatõhusaks, on ka teisi praktilisi viise oma süsteemi veelgi energiatõhusamaks muutmiseks. Need sisaldavad:
● Õhufiltri õige hooldus : Puhtad õhufiltrid on teie soojuspumba optimaalseks tööks üliolulised. Aja jooksul võib õhufiltritele koguneda praht ja tolm. Kontrollige õhufiltreid kord kuus ja vajadusel vahetage või puhastage neid.
● Välisspiraalide hooldus : puhastage regulaarselt oma soojuspumbasüsteemi välisspiraale, et vältida mustuse ja prahi kuhjumist, mis võib põhjustada vajalikust raskema töö. Käivitage talvel regulaarsed sulatustsüklid, et välisõhu spiraalidele jää kogunemine välistada, et parandada õhksoojuspumba efektiivsust .
● Säilitage õhutihedus : õhulekked soojuspumbasüsteemi õhutusavades muudavad selle tõhusamaks. Veenduge, et teie ventilatsiooniavad on paigaldatud ideaalse õhutihedusega, et vältida lekkeid. Laske HVAC-tehnikul oma süsteeme igal aastal kontrollida, et tagada täiuslik õhutihedus.
● Tagada igakülgne isolatsioon : teie hoone peab olema korralikult isoleeritud, et vähendada soojuspumba kütte- või jahutusvajadust. Lisaks vähendab soojuspumba isolatsioon kohandatud EPP osadega oluliselt soojusjuhtivust, vähendades seega energia raiskamist.
● Kaaluge veevõtuallikaid : maasoojuspumpade puhul peaksid veevõtuallikad olema keskmiselt maapinna lähedal. Selle tulemusel väldite lisaenergia kulutamist sügavalt alt vee tõmbamisele.
● Valige sobiv maapinna kujundus : maasoojuspumpade maapealsed massiivid peavad olema ebatõhususe kõrvaldamiseks korralikult projekteeritud ja paigaldatud. Näiteks võivad liiga suured puuraugud tõsta lähtetemperatuuri.
● Mõelge kütte jaotussüsteemile : hästi läbimõeldud jaotussüsteem ja paigaldus võivad soojuspumba küttetõhusust oluliselt mõjutada . Näiteks põrandaküte kasutab madalamaid temperatuure, suurendades süsteemi efektiivsust.
SPRSUNi soojuspumbad värskendavad Euroopa standardset energiatõhusust uutele kõrgustele
SPRSUN on maailma juhtiv soojuspumpade tootja, mis on tegutsenud aastast 1999. Ettevõte asub Guangzhous, Guangdongis, Hiinas. See on saavutanud oma edu, valmistades erinevaid soojuspumpasid, sealhulgas õhksoojuspumpasid ja alalisvoolu inverter soojuspumpasid. Lisaks on ettevõtte tooted erakordsed tänu tugevatele kvaliteedikontrolli protsessidele.
Tunnustatud õhksoojuspumpade ettevõttel on üle 560 globaalse strateegilise partneri, kes aitavad ettevõttel oma tooteid müüa enam kui 60 riigis üle maailma. Selle Yinsha tööstuspargis asuva tootmisettevõtte tehase pindala on üle 30 000 ruutmeetri, kus on 4 tootmisliini ja üle 600 töötaja.
See õhk-vesi soojuspumba tootja on oma toodetesse lisanud arvukalt uuenduslikke tehnoloogiaid, sealhulgas ülimadala temperatuuriga töö, täiustatud invertertehnoloogia ja intelligentne sulatus. Need uuendused on võimaldanud tema toodetel ületada oluliselt Euroopa energiatõhususe standardeid.